Jak przygotować się do tatuażu?

Wbrew temu, co niektórzy myślą tatuaż jest ingerencją w ludzkie ciało.
Tatuażu nie robi się z doskoku i w przypływie emocji (przynajmniej nie powinno się robić). Skoro tatuowanie to ingerencja w ciało należy się do tego odpowiednio przygotować. Jak, dowiesz się poniżej. Polecamy zapoznać się ze wskazówkami szczególnie osobom, które zamierzają zrobić tatuaż po raz pierwszy.

 

Jak przygotować się do tatuażu?

 • Wyśpij się, wypocznij, zrelaksuj!
  Nie ma się czego bać, chociaż wokół tatuowania narosło sporo mitów. Tatuaż nie jest czymś strasznym ani czymś, czego nie da się przeżyć. Przychodząc do naszego studia tatuażu Veles, oddajesz się w ręce tatuatorów z wieloletnim doświadczeniem. Wiemy jak się zachować w każdej sytuacji i możesz być pewny, że nie pozwolimy, aby stała Ci się krzywda!
 • Zjedz porządne śniadanie!
  Najlepiej z dużą dawką węglowodanów. Jak już zostało wspomniane, tatuowanie jest czynnością, która wpływa na organizm. W trakcie robienia tatuażu może spadać glukoza we krwi. Dlatego tak ważne jest, aby mieć dużo siły i energii.
  Możesz zaopatrzyć się w coś słodkiego lub colę. Jeżeli tego nie zrobisz, nie martw się! Nie jesteśmy na pustkowiu i obok jest wiele sklepów. Możemy też zamówić coś dobrego, a w naszym studio zawsze znajdzie się dla Ciebie poczęstunek!
 • Nie zażywaj używek, alkoholu oraz innych środków odurzających przed tatuowaniem! Ten punkt jest chyba wystarczająco jasny. Po pierwsze alkohol rozrzedza krew, co utrudnia nam prace i sprawia, że skóra mocniej krwawi i wypycha tusz. Po drugie, jeśli będziesz “pod wpływem” najzwyczajniej w świecie mamy prawo odmówić Ci wykonania tatuażu, a tego chyba nie chcesz?
 • Choroby i przyjmowane leki!
  Pamiętaj! Jeżeli masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia lepiej skonsultuj się z lekarzem! Poinformuj nas także, jeżeli na coś chorujesz lub bierzesz leki na stałe/doraźnie. Prawdopodobieństwo jest niewielkie. Jednak zdarzają się leki, które mają wpływ na skórę, krew czy samopoczucie. Jeżeli chodzi o choroby, jest to dla nas bardzo ważna informacja, która pozwoli zapewnić nam dodatkową ochronę, jak i zwiększyć uwagę i troskę o Twoje samopoczucie podczas tatuowania.
 • Zestaw startowy do pielęgnacji
  Zaopatrz się w krem Bepanthen Baby, maść Alanthan Plus lub inny profesjonalny krem do gojenia tatuażu. Ważne, aby przy większych tatuażach pamiętać również o zakupie folii spożywczej, która przyda się w najbliższych dniach do ochrony tatuażu.

Przyjdź z uśmiechem i dużą dawką humoru!

W Veles studio nigdy nie jest nudno! Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy ma inny sposób, czy pomysł na spędzenie z nami czasu. Jedni wolą czytać książkę, drudzy porozmawiać, trzeci trochę się zrelaksować i nie robić nic. My postaramy się zapewnić Ci jak największy komfort i miejmy nadzieję, że jak najlepsze towarzystwo 😉